Vítá vás obec Vysoká

Obec leží na malebné Vysočině v okrese Havlíčkův Brod. Její historie sahá až do roku 1308, kdy byl její název Hohentann. Dnes zde žije bezmála 215 obyvatel. K obci náleží satelitní vesničky Čistá, Nový Svět a lokalita U Smrčáků. V obci najdete hostinec, a dětské hřiště pro ty nejmenší. V těsné blízkosti se nachází lyžařský areál Vysoká s možností parkování přímo u sjezdovky a občerstvením v útulné chatě přímo na vrcholu kopce . Okolí obce vybízí k turistice a cykloturistice (cyklotrasa č. 4157). Jsme obcí, která nespí. Pořádáme četné kulturní akce, sportovní aktivity a akce pro děti.

Události a akce

Zákaz napouštění bazénů a zalévání zahrad

Obec Vysoká vydává s okamžitou platností zákaz napouštění bazénů a zalévání zahrad pitnou vodou z obecního vodovodu.

Dále obec Vysoká žádá občany, aby pitnou vodou co nejvíce šetřili a zbytečně neplýtvali.

Pokud nebude tento zákaz respektován, dojde k odpojení vodovodní přípojky k nemovitosti.

 

VAK a.s. Havlíčkův Brod nabízí službu navážení pitné vody do bazénů.

kontakt: tel.569 430 237,mob.603 500 098 ,e-mail novak@vakhb.cz

Čarodějnice 2019

Oproti minulému roku,kdy bylo ve Vysoké 30. dubna úplné bezvětří a teplé počasí,tak letos před zapálením hranice lehce sprchlo.

Číst dál...

Morana 2019

Dne 23 března 2019 v dopoledních hodinách se již po jedenácté vynášela Morana z Vysoké ke splavu řeky Šlapanky.

Číst dál...

  • Přijďte si zalyžovat k nám na kopec a užijte si skvělý relax po práci nebo příjemně strávené chvíle o víkendu. Areál je vybaven kotvovým vlekem, sněžnými děli v případě nepřízně zimního počasí a umělým osvětlením pro večerní lyžování. Navíc se můžete vždy zahřát a občerstvit v útulné chatě na kopci.

    Číst dál...

  • Sportovní jezdecký klub ve Vysoké byl založen v roce 1981 manželi Škardovými. Od roku 1982 se naši koně pravidelně účastní jezdeckých závodů, oblastních přeborů, mistrovství republiky, Evropy a někteří i mistrovství světa. Se svými jezdci získali několik mistrovských titulů i umístění na dalších medailových pozicích z parkuru, drezury, všestranosti a vozatajství. V současné době je u nás ustájeno 12 koní, kteří jsou využíváni jak ke sportovním účelům, tak i k rekreačnímu ježdění.

    Číst dál...

  • Hasičský sbor jako takový vznikl v roce 1945 a od té doby se píše i novodobá historie Sboru dobrovolných hasičů ve Vysoké. Náš sbor je již od svého vzniku pravidelným účastníkem hasičských soutěží. Soutěžní družstvo mužů je několikanásobným vítězem okresního kola. V roce 2001 bylo založeno družstvo žen, které na své velké úspěchy čeká a pilně se na ně připravuje.

    Číst dál...