Vítá vás obec Vysoká

Obec leží na malebné Vysočině v okrese Havlíčkův Brod. Její historie sahá až do roku 1308, kdy byl její název Hohentann. Dnes zde žije bezmála 200 obyvatel. K obci náleží satelitní vesničky Čistá, Nový Svět a lokalita U Smrčáků. V obci najdete obchod se smíšeným zbožím, hostinec, a dětské hřiště pro ty nejmenší. V těsné blízkosti se nachází lyžařský areál Vysoká s možností parkování přímo u sjezdovky a občerstvením v útulné chatě přímo na vrcholu kopce . Okolí obce vybízí k turistice a cykloturistice (cyklotrasa č. 4157). Jsme obcí, která nespí. Pořádáme četné kulturní akce, sportovní aktivity a akce pro děti.

Události a akce

Mikulášská nadílka.

V pondělí 5.prosince chodil po Vysoké,Čisté a Novém Světě Mikuláš s Adělem v doprovodu Čertů a roznášeli dětem balíčky se sladkostmi.

V některých domácnostech ale také dostal Mikuláš balíčky  pro klienty Ústavu sociální péče ve Zboží.

V sobotu 10.prosince se vydal Mikuláš se svojí početnou družinou tyto balíčky předat těm,kteří si je tajně přáli.

Všem,kteří se na této charitativní akci podíleli Mikuláš děkuje.

Číst dál...

Rozsvícení Vánočního stromu

V pátek 2.12.2016 byl opět ve Vysoké rozsvícen Vánoční strom.Tradičně jako každý rok byl  pro všechny zúčastněné podáván pro zahřátí vánoční punč a vánočka.

Při této slavnostní události zahrála vánoční koledy hudební skupina Havlíčkobrodská dvanáctka.

Číst dál...

  • Přijďte si zalyžovat k nám na kopec a užijte si skvělý relax po práci nebo příjemně strávené chvíle o víkendu. Areál je vybaven kotvovým vlekem, sněžnými děli v případě nepřízně zimního počasí a umělým osvětlením pro večerní lyžování. Navíc se můžete vždy zahřát a občerstvit v útulné chatě na kopci.

    Číst dál...

  • Sportovní jezdecký klub ve Vysoké byl založen v roce 1981 manželi Škardovými. Od roku 1982 se naši koně pravidelně účastní jezdeckých závodů, oblastních přeborů, mistrovství republiky, Evropy a někteří i mistrovství světa. Se svými jezdci získali několik mistrovských titulů i umístění na dalších medailových pozicích z parkuru, drezury, všestranosti a vozatajství. V současné době je u nás ustájeno 12 koní, kteří jsou využíváni jak ke sportovním účelům, tak i k rekreačnímu ježdění.

    Číst dál...

  • Hasičský sbor jako takový vznikl v roce 1945 a od té doby se píše i novodobá historie Sboru dobrovolných hasičů ve Vysoké. Náš sbor je již od svého vzniku pravidelným účastníkem hasičských soutěží. Soutěžní družstvo mužů je několikanásobným vítězem okresního kola. V roce 2001 bylo založeno družstvo žen, které na své velké úspěchy čeká a pilně se na ně připravuje.

    Číst dál...