Vítá vás obec Vysoká

Obec leží na malebné Vysočině v okrese Havlíčkův Brod. Její historie sahá až do roku 1308, kdy byl její název Hohentann. Dnes zde žije bezmála 215 obyvatel. K obci náleží satelitní vesničky Čistá, Nový Svět a lokalita U Smrčáků. V obci najdete hostinec, a dětské hřiště pro ty nejmenší. V těsné blízkosti se nachází lyžařský areál Vysoká s možností parkování přímo u sjezdovky a občerstvením v útulné chatě přímo na vrcholu kopce . Okolí obce vybízí k turistice a cykloturistice (cyklotrasa č. 4157). Jsme obcí, která nespí. Pořádáme četné kulturní akce, sportovní aktivity a akce pro děti.

Události a akce

Letní slavnost a 710 let výročí obce Vysoká

Obec a SDH Vysoká Vás všechny zvou na Letní slavnost tentokrát spojenou s výročím 710 let od založení obce dne 23. června 2018 na víceúčelovém hřišti ve Vysoké.

Slavnost bude začínat od 11 hodin žehnáním praporu a znaku obce.

Od 13 hodin vystoupí hudební skupina MUKUPRUNYBAND a také aerobic team FANATIC.

Od 15 hodin Vám předvedou členové reprezentace České republiky do 23 let v hasičském sportu  ukázku disciplín - běh na 100 metrů s překážkami a zdolání "domečku" ( 1 disciplína štafety 4x100 m s překážkami)

V 15h 45 min.vystoupí Šlapanovské mažoretky Pomněnky a Fialky a následně od 16 hodin hudební skupina REBELKA a dále aerobic team BM Fitnes.

Jako závěr kulturního programu vystoupí od 19 hodin skupina FORTUNA.

Vstupné na celou akci je zdarma,občerstvení,výstava fotografií a atrakce pro děti (skákací hrady,malování na obličej a projížďka na koni) zajištěny.

Čarodějnice 2018

Jako každý rok připravili členové SDH Vysoká a ostatní pracanti hranici k tradičnímu pálení Čarodějnic.

Číst dál...

Morana 2018

V sobotu 24.3.2018 se jako každý rok ve Vysoké vynášela Morana do řeky Šlapanky,jako ukončení zimního období.

Číst dál...

  • Přijďte si zalyžovat k nám na kopec a užijte si skvělý relax po práci nebo příjemně strávené chvíle o víkendu. Areál je vybaven kotvovým vlekem, sněžnými děli v případě nepřízně zimního počasí a umělým osvětlením pro večerní lyžování. Navíc se můžete vždy zahřát a občerstvit v útulné chatě na kopci.

    Číst dál...

  • Sportovní jezdecký klub ve Vysoké byl založen v roce 1981 manželi Škardovými. Od roku 1982 se naši koně pravidelně účastní jezdeckých závodů, oblastních přeborů, mistrovství republiky, Evropy a někteří i mistrovství světa. Se svými jezdci získali několik mistrovských titulů i umístění na dalších medailových pozicích z parkuru, drezury, všestranosti a vozatajství. V současné době je u nás ustájeno 12 koní, kteří jsou využíváni jak ke sportovním účelům, tak i k rekreačnímu ježdění.

    Číst dál...

  • Hasičský sbor jako takový vznikl v roce 1945 a od té doby se píše i novodobá historie Sboru dobrovolných hasičů ve Vysoké. Náš sbor je již od svého vzniku pravidelným účastníkem hasičských soutěží. Soutěžní družstvo mužů je několikanásobným vítězem okresního kola. V roce 2001 bylo založeno družstvo žen, které na své velké úspěchy čeká a pilně se na ně připravuje.

    Číst dál...